انتخاب آثار برگزیده جشنواره رسانه‌ای ابوذر

1400/09/04
0
7

به گزارش سازمان بسیج رسانه، در نشستی با حضور احمد پهلوانیان رییس کمیته داوران، داوود پاک طینت، امیر ترقی نژاد و علی امینی داوران جشنواره به صورت حضوری و محسن ماندگاری دیگر داور به صورت آنلاین؛ داوران در خصوص آثار نظرات خود را جمع بندی و برگزیدگان را انتخاب کردند.

احمد پهلوانیان رییس کمیته داوران گفت: این جشنواره از لحاظ کمی دارای تعداد قابل قبولی از آثار بوده و حضور اصحاب رسانه در این جشنواره مناسب و قابل قبول بود.

وی در خصوص کیفیت آثار گفت: در مجموع آثار از لحاظ کیفی نسبت به کمیت آن پایین‌تر بوده به نحوی که در برخی از حوزه‌ها مانند گزارش از لحاظ کمی و کیفی سطح مطلوبی وجود داشته، ولی در برخی از حوزه‌ها این سطح متفاوت بوده است.

وی در ادامه یکی از موضوعات قابل تامل جشنواره ابوذر را عدم شرکت شرکت کنندگان در حوزه‌های مختلف دانست و اظهار داشت: با توجه به این که حوزه‌های جشنواره متفاوت بود، اما در برخی از بخش‌ها مانند تیتر شاهد وجود کمتر آثار بودیم که امیدواریم در دوره‌های اینده شاهد حضور پررنگ‌تر در بخش‌های دیگر نیز باشیم.

پهلوانیان گفت: پیشنهاد داوران برگزاری کارگاه‌های آموزش و مهارتی برای افزایش سطح کیفی است که می‌تواند در دوره‌های بعدی منجر به ارتقای سطح کیفی آثار شود.

اولین جشنواره رسانه‌ای ابوذر یزد به همت سازمان بسیج رسانه و با مشارکت خانه مطبوعات استان یزد و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری از چهارم مهرماه آغاز به کار کرده و چهارم آذرماه در هفته بسیج با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان خواهد داد.